Zaloguj się

HISTORICA. GOTYK

Sztuka
19.95
PLN
HISTORICA. GOTYK
Wysyłka:
3 dni
Cena: 19,95 zł
Cena netto: 19,00 zł
szt.

Styl gotycki zaczął rozwijać się w drugiej połowie XII wieku. Był to czas dynamicznych przemian obejmujących całą Zachodnią Europę. Przede wszystkim rozwijały się miasta oraz kształtowało i konsolidowało mieszczaństwo. W efekcie zmienił się również charakter sztuki, która - niczym czuły barometr - odzwierciedlała pragnienia i dążenia człowieka średniowiecza.


Monstruosa e barbara (potworna i barbarzyńska) - tak rozmiłowani w powściągliwym klasycznym pięknie Włosi określali architekturę, która po stylu romańskim rozwinęła się w Europie Zachodniej, czyli na ziemiach w przeszłości nawiedzanych przez barbarzyńskich Gotów. Architekturą gotycką nazwał ją żyjący w XVI wieku Giorgio Vasari, autor pierwszego dzieła o historii sztuki.

Wbrew pozorom to nie Goci stworzyli ten styl - wykształcił się on we Francji, wraz z lokowaniem przez monarchów ośrodków miejskich. W każdym z nich najważniejszą budowlą był kościół sytuowany na placu targowym oraz budynek władz administracyjnych, a w głównych miastach regionu - katedra i wspaniały ratusz. Miejskie katedry gotyckie wznoszono dziesiątki lat, czasem nawet kilka stuleci, gdyż - w przeciwieństwie do kościołów romańskich fundowanych przez panów feudalnych i bogate opactwa - środki na budowę zazwyczaj pochodziły z kasy miejskiej i zbiórki wśród mieszczan. W gotyckich katedrach znalazły odzwierciedlenie wszystkie procesy i nowe tendencje zmieniające oblicze Europy. Świątynie te miały tak ogromne znaczenie dla miast i ich obywateli, że nie będzie przesadą nazwanie okresu panowania stylu gotyckiego epoką katedr

Dane techniczne

Autor Praca zbiorowa
ISBN 978-83-62521-76-0
Liczba stron 110
Oprawa twarda lakierowana

Produkty powiązane

WIELKI ŚPIEWNIK PIEŚNI RELIGIJNYCH I PATRIOTYCZNYCH WIELKI ŚPIEWNIK PIEŚNI RELIGIJNYCH I PATRIOTYCZNYCH

Niniejsza publikacja została przygotowana jako antologia pieśni religijnych i patriotycznych, a także ludowych. Teksty wzbogaciliśmy o chwyty gitarowe. Dla początkujących gitarzystów na końcu publikacji umieściliśmy specjalny samouczek.

Cena: 118,00 zł

ZAKONY W POLSCE ZAKONY W POLSCE
Cena: 115,50 zł

ENCYKLOPEDIA CHRZEŚCIJAŃSTWA<JEDNOTOMOWA> ENCYKLOPEDIA CHRZEŚCIJAŃSTWA<JEDNOTOMOWA>

Pierwsza w Polsce (jednotomowa) Encyklopedia chrześcijaństwa jest propozycją dla szerokiego kręgu czytelników. Obejmuje różne zagadnienia: od Biblii do teologii i antropologii; od symboli religijnych i liturgicznych do instytucji chrześcijańskich; od świętych do reformatorów; od charyzmatyków do ludzi kultury i osób zaangażowanych na polu działalności społeczno - politycznej. Encyklopedia chrześcijaństwa ma charakter ekumeniczny. Każde z ponad 1200 haseł pełni rolę klucza, który otwiera drogę do poznania jakiegoś aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej, bądź do zrozumienia istoty dzieła wybitnych postaci, teologów, świętych, papieży i pisarzy. Pieczołowicie zostały wyszukane związki między Ewangelią a literaturą, muzyką, architekturą, malarstwem, filmem i teatrem.

Cena: 119,00 zł

ENCYKLOPEDIA PAPIEŻY ENCYKLOPEDIA PAPIEŻY

Encyklopedia Papieży zawiera biografie wszystkich przywódców Kościoła od Świętego Piotra do Benedykta XVI. Opowiadając o personalnych i rodzinnych powiązaniach papieży, ich zaangażowaniu w wielką politykę, mecenat nad sztuką, sporty teologiczne i duchowe przywództwo, wiernie ukazuje dwa tysiące lat historii Kościoła. Obejmuje także wszystkich antypapieży, czyli duchownych, którzy rościli sobie prawo do tytułu papieskiego, ale nie zostali za papieży oficjalnie uznani. Noty biograficzne przedstawiają pochodzenie, przebieg kariery, charakterystykę urzędowania i rysy osobowe każdej postaci oraz zawierają bibliografię najważniejszych źródeł historycznych.

Cena: 63,00 zł

EWANGELIA W OBRAZACH EWANGELIA W OBRAZACH

Wiara rodzi się ze słuchania, ale też z oglądania, widzenia, patrzenia. Chcesz lepiej poznać Ewangelię?

Polecam szczególną książkę „Ewangelię w obrazach” wydaną w formie albumu przez Wydawnictwo Jedność.

„Ewangelia w obrazach” to opowieść o narodzeniu, życiu, męce, śmierci, zmartwychwstaniu i niebieskiej chwale Chrystusa, osnuta na wybitnych dziełach sztuki malarskiej – wspaniałych płótnach nie tylko słynnych artystów, ale także „pomniejszych”, których prace wyróżniają się oryginalnością i pięknem. Opowieść ta podąża za ewangeliczną narracją i ukazuje ją w obrazach różnych epok, technik i stylów.” – czytamy we wstępie książki.

 

Cena: 50,40 zł

FABRYKA ŚWIĘTYCH FABRYKA ŚWIĘTYCH

Fabryka świętych to pozycja uznawana za wiarygodny przewodnik dla setek duchownych, zakonników i świeckich z całego świata, zaangażowanych w sprawy promocyjne kandydatów na ołtarze. Służy ona również jako podstawowe źródło informacji dla niezliczonych dziennikarzy z licznych krajów, obsługujących wiele beatyfikacji i kanonizacji.

Cena: 41,00 zł

HISTORICA. JAN PAWEŁ II. ŚWIĘTY PIELGRZYM /MAŁY HISTORICA. JAN PAWEŁ II. ŚWIĘTY PIELGRZYM /MAŁY

Książka Jan Paweł II Święty Pielgrzym to wspomnienia ośmiu wizyt papieża Polaka w ojczystym kraju.
Relacje z pielgrzymek zostały wzbogacone o fragmenty homilii  wygłoszonych przez Jana Pawła II
oraz fotografie uwieczniające najważniejsze momenty każdych odwiedzin.

Cena: 29,40 zł

ILUSTROWANY LEKSYKON ŚWIĘTYCH ILUSTROWANY LEKSYKON ŚWIĘTYCH

W efekcie wnikliwej kwerendy archiwalnej, a także bliskiej współpracy ze Stolicą Apostolską oraz wieloma instytucjami życia konsekrowanego i poszczególnymi klasztorami powstało wyjątkowe dzieło: obszerny zbiór ponad 4000 wyrazistych portretów świadków wiary - od początków istnienia Kościoła Chrystusowego po czasy współczesne. Ukazano je w porządku alfabetycznym na tle w większości nie publikowanego materiału zdjęciowego, który przybliża daną postać, jej dzieło i miejsce działalności. Leksykon jest szczególnie aktualny dzięki uwzględnieniu w nim znaczących współczesnych chrześcijan. W wielu przypadkach trwają przygotowania do włączenia ich do kanonu błogosławionych i świętych.

 

Cena: 152,25 zł

MADONNY EUROPY MADONNY EUROPY

W albumie na 310 fotografiach pokazał autor 70 Maryjnych Sanktuariów Europy w 28 krajach. Pielgrzymowanie do największych Maryjnych Sanktuariów stało się, szczególnie teraz w 90 rocznicę objawień w Fatimie i 150 lecie objawień w Lourdes, bardzo popularne. Album nagrodzony Śląskim Wawrzynem Wydawniczym 1998 i Feniksem 1999. Towarzyszy mu wystawa pokazywana w wielu miastach Polski, Europy, Kanady i USA. Zobaczyło ją dotąd ponad 100 tysięcy ludzi. Album jest dostępny również w wersji angielskiej.

Cena: 78,75 zł

MADONNY PAPIESKIE MADONNY PAPIESKIE

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA SANKTUARIÓW MARYJNYCH W POLSCE ŚLADEM OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Opis każdego sanktuarium zawiera historię powstania wizerunku Matki Bożej, związany z Nim kult, informacje o budowie kościoła, daty koronacji, poświęcenia czy pobłogosławienia koron albo wizyty Ojca Świętego.

Cena: 84,00 zł

NASI ŚWIĘCI PATRONI NASI ŚWIĘCI PATRONI

W książce "Nasi święci patroni" przedstawiono 240 najbardziej znanych świętych chrześcijańskich - nie tylko apostołów (Piotr, Paweł, Andrzej), założycieli zakonów (Ignacy Loyola), wybitnych myślicieli i reformatorów (Augustyn, Tomasz z Akwinu), mistyków, lecz także ludzi prostych (Bernadetta, Izydor Oracz).

Cena: 78,00 zł

NOWY LEKSYKON BIBLIJNY NOWY LEKSYKON BIBLIJNY

Opracowany przez wybitnych biblistów z całego świata przedstawia wyczerpujące informacje na temat wszystkich zagadnień biblijnych, w oparciu o najnowsze wyniki badań naukowych. W ponad 5000 haseł podaje wiedzę o miejscach, osobach i rzeczach, które są wymieniane w Biblii i mają znaczenie dla jej zrozumienia. Ponad 100 obszernych artykułów tematycznych dostarcza cennej wiedzy z zakresu teologii biblijnej, pozwala zgłębić biblijne księgi i bliżej poznać ich bohaterów. Fachowe teksty napisane przystępnym językiem ubogaca mnóstwo kolorowych ilustracji, a położenie ważnych miejsc unaoczniają czytelnikowi przejrzyste mapy sporządzone zgodnie z nowoczesnymi standardami.

Cena: 157,50 zł

NOWY LEKSYKON SZTUKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NOWY LEKSYKON SZTUKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Nakładem wydawnictwa Jedność ukazał się „Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej”. Publikacja będąca bardziej encyklopedią niż albumem. Kompendium wiedzy o historii i przesłaniu sztuki chrześcijańskiej. Lektura obowiązkowa dla wszystkich którzy chcą odkryć swoją chrześcijańską, łacińską, tożsamość. Tych którzy chcą w pełni napawać się artyzmem i przesłaniem dzieł sztuki, w czasach gdy lewica poprzez masowe ogłupianie i demoralizacje w szkołach publicznych ograbiła ludzi z wiedzy i wrażliwości niezbędnej do obcowania z dziedzictwem zachodniej cywilizacji.

Cena: 147,00 zł

RELIGIE I WIERZENIA ŚWIATA RELIGIE I WIERZENIA ŚWIATA
Cena: 68,25 zł

RELIGIE ŚWIATA RELIGIE ŚWIATA

Doskonałe, bogato ilustrowane dzieło opisujące wszystkie religie świata.

Cena: 99,00 zł

SKARBY KATEDR I KOŚCIOŁÓW W POLSCE SKARBY KATEDR I KOŚCIOŁÓW W POLSCE

Album - 500 niezwykłych dzieł sztuki sakralnej.

Cena: 73,50 zł

1001 BUDYNKÓW, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 1001 BUDYNKÓW, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
Cena: 78,00 zł

ARCHITEKTURA DREWNIANA ARCHITEKTURA DREWNIANA
Cena: 26,00 zł

BOTTICELLI BOTTICELLI
Cena: 30,00 zł

HISTORIA SZTUKI ZACHODNIEJ HISTORIA SZTUKI ZACHODNIEJ
Cena: 44,00 zł

MALARSTWO AMERYKAŃSKIE MALARSTWO AMERYKAŃSKIE
Cena: 51,50 zł

MOZAIKA INDYJSKA MOZAIKA INDYJSKA
Cena: 42,00 zł

PICASSO PRZEMIANY PICASSO PRZEMIANY
Cena: 48,00 zł

TAJEMNICA KODU LEONARDA DA VINCI TAJEMNICA KODU LEONARDA DA VINCI
Cena: 50,00 zł

TECHNIKI GRAFICZNE TECHNIKI GRAFICZNE
Cena: 35,70 zł

WIELKA KSIĘGA ARCHITEKTURY WIELKA KSIĘGA ARCHITEKTURY

Aby dobrze poznać historię i kulturę, należy również zaznajomić się z podstawami wiedzy o stylach w architekturze, które są plastycznym odzwierciedleniem danej epoki.

Cena: 84,00 zł

WIELKA KSIĘGA MALARSTWA WIELKA KSIĘGA MALARSTWA

Album to kompendium wiedzy z historii malarstwa – od prehistorycznych rysunków naskalnych Lascaux przez kolorowe malowidła pompejańskie, surowe wizje sztuki średniowiecznej, renesansowe piękno, barokowy przepych i klasycystyczną harmonię, ożywioną formę ekspresji XIX wieku po różnorodną i często niełatwą w odbiorze sztukę współczesną.

Cena: 84,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Darmowa dostawa

W razie kłopotów ze stroną sklepu prosimy o wysłanie zamówienia pod adres @ : viki_sosnowiec@op.pl lub złożyć zamówienie telefonicznie pod numerem 32/292-02-22
Darmowa dostawa (Kurier K-EX) już od 200,00 zł.
Sklep internetowy Shoper.pl